0 850 259 00 61Müşteri Hizmetleri
OTOYOL ACİL YARDIM HATTI
0 850 259 00 61Müşteri Hizmetleri
OTOYOL ACİL YARDIM HATTI
İŞLETME HAKKINDA

KUZEY MARMARA OTOYOLU PROJESİ

Marmara bölgesinin ve özellikle ülkemizin en büyük metropolü ve sanayi kenti olan İstanbul’un ulaşımını rahatlatacak, Marmara bölgesi için önemli bir ekonomik, kültürel, turistik ve sosyal içerikli projesi olan Kuzey Marmara Otoyolu Projesi 3996 sayılı Bazı Yatırım Ve Hizmetlerin Yap-İşlet-Devret Modeli Çerçevesinde Yaptırılması Hakkında Kanun uyarınca, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı; Karayolları Genel Müdürlüğü (“KGM” veya “İdare”), Mayıs 2016’da İstanbul ili Silivri ilçesindeki Alipaşa mahallesinde bulunan Kınalı ücretli geçiş gişesinden başlayan ve Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki TEM Otoyolu ücretli geçiş gişesinde son bulan ve boğaz geçişini Ağustos 2016’dan bu yana faal olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü (İstanbul’un Üçüncü Boğaz Köprüsü) ve ilişkili otoyolları ile sağlayan Kuzey Marmara Otoyolu Projesi için (Avrupa ve Asya kesimleri dahil olmak üzere) ihaleye çıkmıştır. Bu ihale sonucunda KGM, Avrupa ve Asya kesimlerinin uygulanması için iki ayrı görevli şirkete işi Yap-İşlet-Devret (YİD) sözleşmeleri uyarınca ihale etmiştir.

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Kınalı Odayeri (Bağlantı Yolları Dahil) ve Kurtköy Akyazı (Bağlantı Yolları Dahil) Kesimleri kapsamında imzalanan iki ayrı sözleşme ile Avrupa tarafında Kınalı’dan başlayarak Odayeri’nde son bulacak Kesim 1 ve Kesim 2 (sırası ile Kınalı-Yassıören ve Yassıören-Odayeri kesimleri) ile Habibler-Hasdal Tüneli için Kesim 7 ve Asya tarafında Kurtköy’den başlayarak Akyazı’da son bulacak Kesim 4, Kesim 5 ile Kesim 6 (sırası ile Kurtköy-Liman, Liman-İzmit ve İzmit-Akyazı kesimleri) ’nden oluşan toplam 270 km (bağlantı yolları dahil) bir güzergâh projeye dahil edilmiştir.

Bu bağlamda, Avrupa Otoyolu Yatırım ve İşletme A.Ş., Projenin Avrupa kesimlerinin (Kınalı-Yassıören, Yassıören-Odayeri ve Habibler-Hasdal) ve KMO Anadolu Otoyol İşletme A.Ş. ise Proje’nin Asya kesimlerinin (Kurtköy-Liman, Liman-İzmit ve İzmit-Akyazı) Yap-İşlet-Devret modeli ile uygulanması için görevlendirilmiştir.

Görevli şirket olarak Avrupa yakasında AVRUPA OTOYOLU YATIRIM VE İŞLETME A.Ş. ve Asya yakasında ise KMO ANADOLU OTOYOLU İŞLETME A.Ş. olarak belirlenmiştir. Yapım süresi ise 3 (üç) yıl olarak belirlenmiştir.

Avrupa yakasında İşletme süresi yapım dahil 7 yıl 9 ay 12 gün , Asya yakasında ise 6 yıl 9 ay 12 gün olarak tanımlanmıştır.

HAKKIMIZDA

AÇIKHAVA İLANLARINIZ KMO ANADOLU OTOYOLU’NDA DEĞERLENİYOR.

Rezervasyon yapmak ve bilgi almak için 0 850 259 00 61’ı arayabilirsiniz.

İHLALLİ GEÇİŞ
BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

KMO Anadolu Otoyol ihlalli geçişlerinden en güncel duyurularımızdan haberdar olmak için üye olmanız yeterli.